Hulladékból művészet

Sayaka Ganz: mozgalmas művészet műanyaghulladékból

Sayaka Ganz japán származású művésznő nemzetközi elismerést szerzett vibráló és dinamikus szobraival, amelyeket teljes egészében eldobott műanyag tárgyakból készít. Munkáira jellemző a folyékonyság és a mozgás, gyakran ábrázol mozgásban lévő állatokat, például galoppozó lovakat, úszó delfineket vagy repülő madarakat. Ganz művészete az élet ünneplése, a mindennapi hulladékot vizuálisan feltűnő és jelentőségteljes darabokká alakítja át.

Művészi útja a környezet iránti mély tiszteletből indult

Azt a vágyát fogalmazza meg, hogy új életet adjon olyan tárgyaknak, amelyeket egyébként kidobnának. Olyan eldobott tárgyakat gyűjt, mint a műanyag edények, játékok és háztartási eszközök, és aprólékosan elrendezi őket, hogy olyan szobrokat hozzon létre, amelyek egyszerre közvetítenek energiát és érzelmeket. (Zouchmagazine)

A tárgyak, töredékek új egésszé állnak össze

Minden egyes darabot gondosan úgy épít fel, hogy megragadja az általa ábrázolt állat lényegét, különös hangsúlyt fektetve a mozgásra és a formára.

Az újjászületést, az élet és a halál kérdéseit válaszolja meg

Központi témája a transzcendencia és az újjászületés lehetősége az újrahasznosítás révén. Ez lehet látható és láthatatlan síkokon, mind fizikális, mind pedig gondolkozásbeli mód. Azzal, hogy eldobott anyagokat használ, arra készteti a nézőket, hogy újragondolják a hulladékhoz való viszonyukat, és meglássák a szépséget abban, amit gyakran figyelmen kívül hagynak. Szobrai nem csupán művészeti alkotások, hanem a fenntarthatóságról és a fogyasztási szokásaink újragondolásának fontosságáról szóló nyilatkozatok. Több kisebb-nagyobb munkáját az Instagram oldalán követhetjük.

Sayaka Ganz alkotásait világszerte kiállították már galériákban és múzeumokban

A közönséget erősen inspirálja a művészethez való egyedi hozzáállásával és a környezetvédelem iránti elkötelezettségével. Megmutatja, hogy ma egy művész feladata lehet az, ahogyan a holnapról gondolkodunk. Művészetével párbeszédre ösztönöz az emberi tevékenység környezetre gyakorolt hatásáról és a kreatív újrafelhasználás lehetőségeiről.

Forrás a művész weboldala